Skip to content

Uroczyste poświecenie figury i kapliczki Św. Floriana

Uroczyste poświecenie figury i kapliczki Św. Floriana published on Brak komentarzy do Uroczyste poświecenie figury i kapliczki Św. Floriana

W dniu 25 czerwca 2016 roku odbyło się uroczyste poświecenie figury i kapliczki Św. Floriana, znajdującej się przy naszej remizie. Poświecenia dokonali wspólnie: proboszcz naszej parafii Ksiądz Prałat Bolesław Burek oraz Wikariusz Ksiądz Tomasz Ruszel. W uroczystości oprócz druhów z naszej jednostki uczestniczyli również zaproszeni goście m.in.: Wójt Gminy Komańcza Stanisław Bielawka, Z-ca Wójta Jerzy Krysiak, St. kpt. Florian Semenowicz reprezentujący KP PSP Sanok, Prezes Zarządu Powiatowego OSP RP Kazimierz Pietrzkiewicz, Prezes Zarządu Gminnego OSP Piotr Skocki oraz długoletni Prezes OSP Rzepedź i Druh Honorowy Władysław Capik. Podczas uroczystości wręczono brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa Panu Edwardowi Orłowskiemu z Nadleśnictwa Komańcza. Planowane było również wręczenie odznaczeń druhom z OSP Rzepedź, jednak pomimo zachowania wszelkich procedur, odznaczenia nie dotarły na czas z biura terenowego Zarządu Wojewódzkiego OSP RP mieszczącego się w Krośnie.


(fot. Dh Władysław Capik)

Dodaj komentarz