Krwiodawstwo

Po wielu miesiącach przygotowań 27 czerwca 2015 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku odbyło się spotkanie założycielskie klubu HDK. W spotkaniu brali udział:

• Sekretarz Podkarpackiego Zarządu Okręgowego PCK w Rzeszowie Pan Zdzisław Wójcik,
  • Kierownik Sanockiego Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i     Krwiolecznictwa w Rzeszowie Pani Marta Pióro,
  • Członek Okręgowej Rady HDK PCK w Rzeszowie Pan Witold Janik,
  • Kierownik Biura Zarządu Rejonowego PCK w Sanoku Pani Ewa Radwańska,
  • strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sanoku,
  • strażacy – z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Kostarowcach, Niebieszczanach, Olchowcach, Pakoszówce, Porażu,  Rzepedzi, Strachocinie, Tarnawie Górnej, Wolicy, Wujskiem i Zagórzu.

Gospodarzem spotkania był Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Sanoku bryg. Lesław Penar.

Uczestnicy zebrania założycielskiego dokonali wyboru  nazwy klubu, która brzmi „Strażacki dar”.

Jeśli jeszcze nigdy w życiu nie oddawałeś krwi.

Jeśli twój stan zdrowia nie stanowi przeciwwskazań by zostać honorowym dawcą krwi.

Nie bądź obojętny.

Nie zwlekaj tylko przyłącz się do nas.

Pamiętaj każdego dnia, ktoś potrzebuje krwi w walce o życie !!!.

Źródło: KPPSP Sanok.