Skip to content

Obchody 65 rocznicy powstania OSP Szczawne

Obchody 65 rocznicy powstania OSP Szczawne published on

dsc_0109W ubiegłą niedziele tj. 16 października 2016 roku na zaproszenie OSP Szczawne, uczestniczyliśmy w obchodach związanych z jubileuszem 65-lecia powstania tej jednostki oraz uroczystego nadania im sztandaru z tej okazji. Wręczenie sztandaru zostało poprzedzone jego poświęceniem, którego dokonali wspólnie przedstawiciele trzech wyznań występujących na obszarze naszej gminy, kościół rzymsko-katolicki reprezentował Ksiądz Prałat Bolesław Burek oraz Ksiądz Wikariusz Tomasz Ruszel, kościół grecko-katolicki Ksiądz Andrzej Żuraw natomiast kościół prawosławny Ksiądz Marek Gocko. W uroczystościach ponadto uczestniczyli: Wójt Gminy Komańcza Stanisław Bielawka, Z-ca Wójta Jerzy Krysiak, Radni Gminy Komańczy, Dyrektor Zespołu Szkół w Rzepedzi Pani Danuta Horodecka-Kotys, Starosta Volicy na Słowacji Monika Rohaľová, Prezes Honorowy Zarządu Powiatowego OSP Dh Eugeniusz Paszkiewicz,  Prezes Honorowy OSP Rzepedź Władysław Capik, Prezes Zarządu OSP Gminy Komańcza Dh Piotr Skocki, Prezes OSP Łupków Zdzisław Lemcio, Członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego OSP RP Dh Tadeusz Sieniawski, Komendant Powiatowy PSP Sanok st. bryg. Krzyszto Dżugan, Naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego KP PSP Sanok mł. bryg. Grzegorz Oleniacz, OSP Mokre, OSP Komańcza, OSP Wisłok, OSP Volica, za oprawę muzyczną imprezy zadbała młodzieżowa orkiestra dęta Avanti z Sanoka.

 Zdjęcia: Dh Władysław Capik