Skip to content

Ćwiczenia z ewakuacji w Zespole Szkół w Rzepedzi

Ćwiczenia z ewakuacji w Zespole Szkół w Rzepedzi published on

img_2518Podobnie jak w poprzednich latach tak i w tym roku przeprowadziliśmy ćwiczenia z ewakuacji w Zespole Szkół w Rzepedzi. Głównym celem tych ćwiczeń było przypomnienie uczniom sposobu, w jaki zostaną poinformowani o konieczności ewakuacji w sytuacji realnego zagrożenia. Ćwiczenia zostały przeprowadzone w dwóch budynkach: górnym gdzie swoje zajęcia mają przedszkolaki, zerówka i klasa pierwsza i dolnym głównym, w którym swoje zajęcia mają uczniowie pozostałych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum. W sprawnym przeprowadzeniu ewakuacji pomogła Dyrekcja Szkoły oraz nauczyciele prowadzący zajęcia. Dla młodszych dzieci dodatkową atrakcją była prezentacja wyposażenia jednego z naszych pojazdów, dla uczniów z gimnazjum przeprowadziliśmy krótki pokaz i szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.

 Zdjęcia: Jolanta Wewiurska, Piotr Hryńczuk