Skip to content

VII zawody ratowniczo-medyczne jednostek KSRG

VII zawody ratowniczo-medyczne jednostek KSRG published on

Nasza jednostka 1 września 2019 roku wzięła udział w VII już edycji mistrzostw ratowniczo-medycznych jednostek KSRG. W tym roku drużyny musiały zmierzyć się z sześcioma symulacjami zdarzeń (wypadek komunikacyjny z potrąceniem pieszego, uczeniem po zażyciu dopalaczy, wypadkiem rowerzysty z zatrzymaniem krążenia, wypadkiem na quadzie, upadkiem z wysokości – spadochroniarz, poszkodowanym który wpadł do studni). Uzupełnieniem do symulacji był test z wiedzy teoretycznej w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Rywalizację w tym roku wygrała drużyna PSP Sanok, na drugim miejscu uplasowała się jedna z dwóch drużyn OSP Łupków, natomiast trzecie miejsce przypadło naszej jednostce. Dodatkowo OSP Łupków otrzymała puchar dla najwyżej plasującej się drużyny nie mającej w swoim składzie ratownika medycznego. Współorganizatorem zawodów jak co roku była firma DREAM-TEAM, której przedstawicielka Anna Kawalec-Górczyńska obchodziła w tym dniu urodziny. Z rąk Prezesa Zarządu Powiatowego OSP RP Grzegorza Klechy odebrała bukiet kwiatów i drobny upominek. (zdj. www.sanok112.pl).