Skip to content

VI mistrzostwa ratowniczo – medyczne jednostek KSRG

VI mistrzostwa ratowniczo – medyczne jednostek KSRG published on

W dniu 29 lipca 2018 roku braliśmy udział w mistrzostwach ratowniczo – medycznych jednostek KSRG. Gospodarzem tej imprezy byli koledzy i koleżanki z OSP Niebieszczany, którzy obok firmy DREAM-TEAM z Rzeszowa byli jednocześnie współorganizatorem tej imprezy. W tym roku trzyosobowe zespoły ratowników, miały za zadanie udzielić pomocy w siedmiu symulacjach różnego rodzaju zdarzeń (mężczyzna postrzelony z broni myśliwskiej, mężczyzna który uległ wypadkowi na quadzie, mężczyzna który podciął sobie żyły i próbował się powiesić, spadochroniarz który spadł na ziemie, mężczyzna ukąszony w lesie, mężczyzna po zatruciu dopalaczami oraz wypadek małoletniego kierowcy). Dodatkowo na jednej ze stacji odbyło się sprawdzenie wiedzy teoretycznej a na kolejnej, żeby udzielić pomocy poszkodowanemu musieliśmy zostać przetransportowani tyrolką przez wąwóz. Zawody wygrali policjanci z Rzeszowa, drugie miejsce OSP Stary Dzików a OSP Niebieszczany. Nasza drużyna w składzie: dh Witold Krasulak, dh Przemysław Król, dh Piotr Hryńczuk, zajęła czwarte miejsce. Podczas wręczania pucharów i dyplomów obecni byli: mł. bryg. Grzegorz Oleniacz  – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku oraz sołtys wsi Niebieszczany oraz radny Marian Czubek.