Skip to content

V Mistrzostwa ratowniczo – medyczne jednostek KSRG

V Mistrzostwa ratowniczo – medyczne jednostek KSRG published on

W dniu 8 października 2017 roku, kolejny raz z rzędu braliśmy udział w mistrzostwach ratowniczo – medycznych jednostek KSRG. Podobnie jak w poprzednich czterech edycjach, tak i tym razem gospodarzem tej imprezy byli koledzy i koleżanki z OSP Niebieszczany, którzy obok firmy DREAM-TEAM z Rzeszowa byli jednocześnie współorganizatorem tej imprezy. W tym roku trzyosobowe zespoły ratowników, miały za zadanie udzielić pomocy w dziesięciu symulacjach różnego rodzaju zdarzeń (kobieta która spadła z dachu, mężczyzna potrącony przez samochód, mężczyzna u którego w wyniku wychłodzenia doszło do zatrzymania funkcji życiowych, mężczyzna  na którego podczas wycinki spadła gałąź, mężczyzna który uległ wypadkowi przy maszynie rolniczej, mężczyzna który uległ podtruciu tlenkiem węgla u którego doszło dodatkowo do ataku serca, mężczyzna pobity z nożem w plecach, dziecko znalezione w altanie przez rodzica bez funkcji życiowych oraz zasypany podczas wykopów). Dodatkowo na jednej ze stacji odbyło się sprawdzenie wiedzy teoretycznej. Zawody wygrali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sanoku, drugie miejsce zajeła grupa Paramedic Studio a trzecie gospodarze, czyli OSP Niebieszczany. Nasza drużyna w składzie: dh Witold Krasulak, dh Mateusz Kijowski, dh Piotr Hryńczuk, zajęła czwarte miejsce. Podczas wręczania pucharów i dyplomów obecni byli: st. bryg. Krzysztof Dżugan – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku oraz dh Tadeusz Sieniawski – Członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Rzeszowie.